Elastyczne rurki do izolacji przewodów elektrycznych.

      Możliwość komentowania Elastyczne rurki do izolacji przewodów elektrycznych. została wyłączona

Rury osłaniające elektroizolacyjne PESZEL wykonane z PVC są rurkami nierozprzestrzeniającymi płomienia. Wykorzystywane są do ochrony przewodów elektrycznych w budowlance, przemyśle przed czynnikami mechanicznymi, działaniem temperatur oraz wilgocią. Są odporne na różnego rodzaju czynniki mechaniczne, złamania i naciski. Rury elastyczne można montować i zatapiać w betonie. Ich wytrzymałość wynosi 320N/5cm. Zachowują dobrą elastyczność, a konstrukcja przekroju podłużnego pozwala na łatwe wprowadzanie przewodów na duże dystanse. Zapewniają także łatwy dostęp do przewodów elektrycznych oraz bezproblemowe niwelowanie usterek instalacji elektrycznej w czasie użytkowania.
PVC jako tworzywo oznacza się wysokim współczynnikiem wytrzymałości mechanicznej i wyjątkowymi właściwościami udarowymi, a także małym wydłużeniem względnym. Przy rozciąganiu jest przeciętnie elastyczny, zaś w dużym stopniu odporny na ciśnienia. Możliwe jest łatwe spawanie oraz klejenie PVC.
Rurka typu elastyczna PESZEL produkowana jest także w wersji z pilotem stalowym, który znacznie umożliwia łatwe wciąganie lub zamianę przewodów elektrycznych.
Inną odmianą rur elastycznych są rury ze spiralą GUS. Charakteryzują się tym, że są gładkie wewnątrz. Wytworzone są z miękkiego, a zarazem odpornego na wyższe temperatury tworzywa PVC. Tak jak i poprzednie modele nie rozprzestrzenia ognia. Spirala natomiast wykonana jest z twardego PVC. Taki zestaw daje nam efekt niewątpliwie giętkiej,a równocześnie odpornej na uderzenia, złamania i naciski rurki. Przy zastosowaniu złączki RAI pozyskujemy również wysoką szczelność IP64. GUSY stosowane są przy konstruowaniu maszyn i w różnego rodzaju urządzeniach stosowanych w przemyśle.