Gniazda uszczelniane Domo plus

      Możliwość komentowania Gniazda uszczelniane Domo plus została wyłączona

Dumając o uszczelkach i uszczelnieniach najczęściej wyobrażamy sobie paski z gumy stosowane do zapobiegania przewiewom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak unikalny pomysł na stosowanie tych towarów. uszczelki, szczególnie te z gumy i silikonowe, chronią przed wniknięciem wody i wilgoci do wnętrza różnorodnych mechanizmów oraz gniazd elektrycznych, co zapobiega zwarciom i spięciom w sieciach elektrycznych. Jedyne w swoim rodzaju zabezpieczenia oferujące maksymalne zabezpieczenie możemy odszukać w kilku odmianach gniazd elektrycznych.

Gniazdo Scame jest produkowane w klasie szczelności IP66. Umożliwia zamknięcia po włożeniu wtyku,a ścisk silikonowy wypełnia punkt dojścia przewodu do gniazda. Umożliwia to pewne wykorzystywanie także w okolicznościach wysokiej wilgoci, zapylenia, podczas ulewy. Specjalny ruchomy system gniazda umożliwia włożenia również wtyczek kątowych jak i prostych.

Gniazdko z serii Scame Protecta też ma typ szczelności IP66 i można je zakupić w zestawie z puszką do montażu natynkowego lub również zamontować podtynkowo w tym wypadku wymagana będzie dodatkowa puszka podtynkowa. W opozycji do wspomnianego wyżej Domo Plusa Protecta zachowuje najwyższą klasę szczelności po zamknięciu gniazdka przy włączeniu wtyczek kątowych.

Uszczelnienia tych gniazdek dają najwyższe zabezpieczenie i jest możliwość, by je wykorzystywać w każdym miejscu, gdzie istnieje wysokie zagrożenie, ze gniazdko będzie poddane działaniu wymagających warunków: ogrody, miejsca o wysokim zapyleniu, np warsztaty samochodowe.