Grzejniki energooszczędne czyli marketingowe czary

      Możliwość komentowania Grzejniki energooszczędne czyli marketingowe czary została wyłączona

Ostatnio pojawiło się sporo informacji na temat grzejników energooszczędnych. Nazwa „grzejniki energooszczędne” pojawia się zawsze w odniesieniu do grzejnika elektrycznego.

Taka nazwa to świadoma manipulacja widywana w reklamie. Często ta informacja jest bezwiednie przekazywana dalej przez nieświadomych pracowników. Powoduje to że pojęcie grzejnika energooszczędnego przenika do podświadomości jako coś co faktycznie istnieje.

Grzejnik energooszczędny to językowa manipulacja bo on nie istnieje. Zadaniem grzejnika jest zamiana energii elektrycznej na cieplną. Wytworzone ciepło rekompensuje straty wynikające z budowy budynku. Dlatego można mówić o budynku energooszczędnym ponieważ jeżeli jest dobrze zaizolowany będzie tracił mniej energii.

W celu ograniczenia kosztów ogrzewania warto zadbać o właściwym zamontowaniu grzejników, tak aby zapewnić właściwy przepływ powietrza. Regulator temperatury zapewni utrzymywanie właściwej temperatury. Przegrzanie pomieszczenia to zawsze niepotrzebna strata. Aby dodatkowo ograniczyć wydatki na energię warto zastosować grzejnik z programatorem tygodniowym. Dzięki temu masz możliwość zaprogramować dni i godziny kiedy w budynku temperatura ma być obniżona. Najczęściej są to godziny nocne.

Zobacz na poniższym filmie które grzejniki elektryczne warto wybrać.