Kabel samoregulujący się Selftec DW

      Możliwość komentowania Kabel samoregulujący się Selftec DW została wyłączona

Kable grzejne samoregulujące się mają znaczny obszar stosowania. Można wykorzystywać je jako układ przeciwoblodzeniowy do dachów, rynien oraz rur spustowych, jak i do ochrony przed marznięciem rurociągów, zaworów. Można umieścić je z zastosowaniem taśmy mocując nitki kabla wzdłuż rury lub spiralnie w zależności od potrzebnej mocy do zabezpieczenia elementu.
Rury i systemy rur można również zabezpieczyć przed zamarzaniem przez umieszczenie kabla grzejnego do wewnątrz rurociągu. Taki sposób montażu może być zastosowany w rurach będących już w użyciu i nie wymaga rozmontowania osłony cieplnej lub wykonania innych przepustów. Wskazany rodzaj mocowania jest możliwy też w rurociągach znajdujących się pod ziemią.
Szczególnym rodzajem przewodu grzejnego samoregulującego wykorzystywanym do opisanego rodzaju montażu jest Elektra SelfTec DW. Ma on powłokę z polietylenu LDPE dopuszczonego do kontaktu z żywnością i atest PZH umożliwiający ułożenie go w rurociągach z wodą do picia.
Kabel grzejny SelfTec DW przygotowywany jest w długościach na żądanie do samodzielnego zarobienia. Przewód można docinać na żądane części. Umożliwia to szeroką dowolność wykorzystania. Jedną z kluczowych zalet przewodu jest
możliwość montażu w już istniejących instalacjach, gdy nie ma akcesu do rur z zewnątrz, bez konieczności zniszczenia osłony cieplnej.
Selftec DW może być użytkowany w temperaturze maksymalnej do 65 stopni Celsjusza w odcinku o maksymalnej długości 60m.