Kaloryfery: montaż i wybieranie kwestie kluczowe

      Możliwość komentowania Kaloryfery: montaż i wybieranie kwestie kluczowe została wyłączona

Będąc w temacie grzejników, w tym przypadkuzajmiemy się kwestiami podstawowymi. Od czego trzeba rozpocząć, czyli o czym pomyśleć kupując grzejnik do pomieszczenia?

Odpowiednio dostosowane grzejniki dają gwarancję zdwojonej ekonomii. Po pierwsze, przy zakupie, bo najczęściej okazuje się, że wystarczy wybrać mniejszy, a co za tym idzie tańszy kaloryfer. Kolejna oszczędność wynika z skuteczniejszej funkcjonowaniaautomatyki przeznaczonej doregulacji temperatury ? czym mniejsza pojemnośćinstalacji (czyli mniejsze grzejniki), tym mniejsza ilość wody w układzie, czyli niższabezwładność. W każdej takiej sytuacji zasadne jestwięc wybrać optymalnie ? możliwie najmniejszykaloryfer. To spowoduje, że nasz dom będzie ogrzany, a rachunki mniejsze.

Główną sprawą przywybieraniu kaloryfera jestsprecyzowanie zapotrzebowania na mocgrzewczą lokalu. Zapotrzebowanie tozależy od wielukwestii, m. in. : rodzajubudynku, zastosowanejocieplenia, rodzaju okienoraz wentylacji. Weryfikacja wszystkich umożliwi naszczegółowe dobranie grzejnika dopomieszczenia, w którym będziefunkcjonować. Obecnie dostępne sąrównież programy, które na podstawie szczegółów dotyczących instalacjiszacują i dopasowująkaloryfery.

Egzemplifikacja:

Pokój o wielkości 16m2 wbudowli po termomodernizacji ma zapotrzebowanie na moc około 80 W/m. Dokonującłatwych obliczeń wychodzi, że oczekiwany grzejnikmusi mieć moc 700-1100W.

Teraz pozostaje namzdecydować się na wybrany modelkaloryfera i dobrać wielkością dopokoju, gdzie będziezawieszony.