Moskitiery do okien do drzwi

      Możliwość komentowania Moskitiery do okien do drzwi została wyłączona

Czas wakacji i urlopów się rozpoczął. Wybywamy na ogródki, jeziorka i korzystamy z kontaktu z przyrodą. Nie są te kontakty przeważnie sympatyczne. Przeważnie, pod wieczór, gdy już staramy się zasnąć, budzi nas permanentne bzykanie. Komary! I wówczas myślimy: a trzeba było wziąć ze sobą moskitierę.
Moskitiera to tylko siateczka z małymi dziurkami , którą montujemy w futrynie okiennej. Na około ramy okiennej przyklejamy taśmę rzepową. Ramę okna należy przedtem odtłuścić i oczyścić. Po kilku godzinach od montażu rzepu montujemy moskitierę. Należy pamiętać, że nie może być ona za intensywnie naciągnięta. Wystające elementy siatki ucinamy zaostrzonym nożem albo nożycami.

Przy wybieraniu odpowiedniego wymiaru moskitiery powinno się pomierzyć środkowy wymiar ramy okna. Siatki na okna występują w wymiarach {100cmx100cm|130cmx150cm|150cmx180cm. W zależności od koloru ramy okna możemy zastosować wykonania w kolorze białym i ciemnym.
Inna wersja to montowana w poziomie zatrzaskiwana belka zatrzaskowa o długości 100 cm mocowana na klej lub po prostu przybijana do futryny do której wczepiamy 4 pasy. Listwę w razie konieczności można skrócić. Siatki pionowe o maja długość 220 cm i szerokości 30 cm.
Są zakończone elementem obciążającym. Montujemy je tak, aby zachodziły na siebie wzajemnie.
Wyposażeni w takie akcesoria bezpiecznie możemy używać bliskości natury na urlopach czy też w mieszkaniu.