Programator Danfoss Icon – Regulacja PWM

      Możliwość komentowania Programator Danfoss Icon – Regulacja PWM została wyłączona

Termostaty Danfoss Icon to najnowsze akcesoria dopisane do katalogu w 2017 roku przeznaczone do podłogówki. Propozycja Danfoss Icon bazuje na dwóch typach. Bazowy typ, w którym ustawiamy temperaturę i wybieramy rodzaj grzania podłogowego zależny od pasywności cieplnej, jest łatwy w funkcjonowaniu. Kolejne urządzenie ma dodatkowo programator tygodniowy oraz łącze na opcjonalny sensor temperatury podłogi. Dzięki temu jest opcja automatycznego zmieniania temperatur na godziny nocne i gdy jesteśmy nieobecni w/g jednego ze wskazanych programów 7-mio dniowych. Dzięki temu mamy możliwość obniżyć rachunki za ogrzewanie. Ekstra czujnik podłogowy warto zamontować, gdy:

– temperatura podłogi ma być stała,

– stosujemy zasilanie układu podłogowego z kotła wysokotemperaturowego (np. stałopalnego) i chcemy dopilnować, aby nie przegrzać podłogi szczególnie, gdy jest drewniana.

Sterowanie PWM

Sterowanie szerokością impulsu (PWM) to najskuteczniejsza metoda regulacji obiegiem grzejnym o dużej bezwładności cieplnej. Do takich układów grzewczych zaliczają się:

– wodne ogrzewanie podłogowe

– elektryczne ogrzewanie podłogowe

– wodne ogrzewanie podłogowe w starszych instalacjach o znacznej pojemności wodnej

W odróżnieniu od podstawowego regulatora, który załącza się i wyłącza jedynie dla wybranej temperatury, regulator PWM funkcjonuje inaczej. Dobiera „okna czasowe” załączenia i wyłączenia układu grzewczego tak, by utrzymać temperaturę najbliżej nastawionej temperatury i dogrzewa: małymi impulsami nawet, gdy temperatura docelowa została uzyskana. Dzięki temu prędzej odpowiada na wahania temperatury, co procentuje większą ekonomiką pracy. Termostaty Danfoss Icon mają możliwość kierować napędami elektrycznymi 230V o łącznej mocy do 10W. Z uwagi na atrakcyjną cenę można pokusić się o dostosowanie ich do grzania elektrycznego. Wystarczy zastosować mini przekaźnik z cewką na 230V i łączami o obciążeniu 16 amperów. Koszt takiego urządzenia to około 16-20 zł. Takie rozwiązanie polecamy osobom z orientacją elektrotechniczną.