Przewody grzewcze do dachów i rynien

      Możliwość komentowania Przewody grzewcze do dachów i rynien została wyłączona

Przewód grzejny VCDR to elektryczny przewód stosowany do montażu na krawędzi dachów, w rynnach i rurach spustowych. Stosowany prawidłowo zapobiega zamarzaniu wody w korytach i rurach na dachu, tym samym zapobiegając defektom systemu, gromadzeniu się śniegu i lodu, powstawaniu sopli i powstawaniu zacieków na fasadach budowli.
Przewody grzewcze VCDR są produkowane w gotowych odcinkach długości od 9m do 175m. Są to przewody jednostronnie zasilane, nie trzeba ich ciąć i izolować, zakończone są kablem zimnym. Jest wystarczające, by nitkę przewodu rozłożyć w punkcie montowania i podłączyć go do zasilania 230V puszki, gniazdka ? po dorobieniu wtyczki, lub programatora.
By system kabli grzejnych był efektywny i sprawny, należy prawidłowo dobrać ilość kabli i moc montowanego przewodu biorąc pod uwagę położenie obiektu w danej strefie klimatycznej. Dobór opiera się o tabelę oferowaną przez producenta obejmującą dane o miejscu instalacji, strefie klimatycznej i odpowiadających temu długości przewodów.

przewody Elektra VCDR