Purmo Aqulo F1P 90x180x1250mm, czyli grzejnik kanałowy umocniony z wentylatorem.

      Możliwość komentowania Purmo Aqulo F1P 90x180x1250mm, czyli grzejnik kanałowy umocniony z wentylatorem. została wyłączona


Kaloryfery montowane w podłodze to doskonały pomysł na ogrzewanie w pomieszczeniach o znacznych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak przestrzeni na zamontowanie kaloryferów ściennych. Bywa, że w nowych przestronnych wnętrzach kaloryfery montowane w podłodze to wyłączny klucz na pokrycie zapotrzebowania wnętrza na energię cieplną, ponieważ posiadają dużo wyższą wydajność niż klasyczne grzanie kaloryferami. kaloryfery montowane na ścianie o wysokiej wydajności cieplnej mają zwykle bardzo duże wymiary i niełatwo je wkomponować w przestrzenne wnętrza.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P dedykowane są do montowania w posadzkach grzanych wnętrz. Wzmocniony wymiennik ciepła umieszczony jest w stalowej wannie, którą umieszcza się w przygotowanym do tego miejscu w podłodze. Grzejnik ten zawiera cichobieżne wentylatory w ilości zależnej od wielkości wymiennika, zapewniające wymuszony ciąg ciepła i przez to odpowiednio wyższą moc cieplną grzejnika. Przykładem opisywanego typu grzejników podłogowych jest Purmo Aquilo F1P 140x180x2750mm.


Aby stosownie podłączyć grzejnik do instalacji prądowej konieczny jest transformator, ponieważ wentylatory zasilane są napięciem 12V. Prócz tego koniecznym akcesorium jest regulator kierujący obrotami wentylatora. Producent proponuje różne rodzaje wyposażenia w zależnosci od zaawansowania funkcji (regulator ręczny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dopełniającym szczegółem, który trzeba zamontować na kaloryferze jest kratka maskująca. W tym wypadku producent też oferuje wielki wachlarz wyrobów – od kratek drewnianych poprzez te z aluminium, aż do najlepszej jakości i odporności: ze stali szlachetnej.