Samoprzylepne taśmy antypoślizgowe

      Możliwość komentowania Samoprzylepne taśmy antypoślizgowe została wyłączona

Samoprzylepne taśmy zapobiegające poślizgnięciu się przeznaczone są do zastosowania we wszystkich obszarach, gdzie istnieje ryzyko potknięcia się i upadku. Montuje się je na schodach, posadzkach, by zniwelować ryzyko i niebezpieczeństwo wypadku. Funkcjonują jako dobrane do zastosowania na wszystkich rodzajach podłóg ? z betonu, z marmuru, drewnianych, ceramicznych i z kamienia. Szczególny polimerowy nośnik taśmy razem z warstwą samoprzylepną sprawiają, iż montaż taśmy możliwy jest na każdej powierzchni.

Zapewniają wszechstronne zastosowanie – do użytku wewnętrznego i zewnętrznego na schodach, posadzkach i ciągach ruchu, w wielu odnogach przemysłu: budownictwie, transporcie, przemyśle budowy i naprawy statków i łodzi, motoryzacyjnym.

Na zewnątrz ryzyko poślizgnięcia się rośnie w okresie jesienno – zimowym, kiedy to woda, lód i śnieg dodatkowo potęgują niebezpieczeństwo upadku. We wnętrzach typ posadzki i położenie skutkuje, że istnieje przymus zwiększenia tarcia w miejscach najbardziej odwiedzanych, czy to w gmachach ogólnodostępnych, czy też w prywatnych domach.

Samoprzylepne taśmy zapobiegające poślizgnięciu się produkowane są w nawojach o szerokości 25 oraz 50 mm w wielu kolorach. Osiągalna jest również odmiana bez koloru. Gwarantuje to możliwość dopasowania taśmy do każdej posadzki, tak aby była jak najmniej dostrzegalna, bądź odmiennie – aby spełniała rolę taśmy oznaczeniowej kontrastem barw zwracając uwagę na obszary najbardziej ryzykowne.