Taśma fotoluminescencyjna

      Możliwość komentowania Taśma fotoluminescencyjna została wyłączona

Naklejka do oznaczania z nośnikiem z tworzywa PVC to pasek materiału proponowany w wielu barwach, który jest w stanie wypełniać różne funkcje oraz jakie znajdują bardzo wiele zastosowań również profesjonalnych, jak i tych spotykanych w codziennym życiu.

Wyjątkowym typem taśm oznaczeniowych jest taśma fotoluminescencyjna. Taśma ta wyprodukowana na podstawie z folii PVC z klejem akrylowym charakteryzuje się procesem fotoluminescencji. Jest to pochłonięcie promieniowania elektromagnetycznego z obszaru widzialnego ultrafioletu lub podczerwieni. Pochłaniana energia jest potem przekazywana pod postacią promieni świetlnych. W praktyce wskazuje to, że taśma świeci po ciemku przez kilka godzin po ustąpieniu światła naturalnego lub sztucznego.

Jest wspaniała do używania wszędzie tam, gdzie np. wskazania bezpieczeństwa każą oznaczenia zauważalne bez oświetlenia sale w kinach, w teatrach, schody, trakty ewakuacyjne, szlak komunikacyjne pieszej i pojazdów oraz w lokalizacjach, w których konieczne jest kontrastowe znakowanie upominające – systemy pożarnicze, gazowe, również w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu lub wyjątkowe okoliczności nie zezwalają na jego stosowanie obecność materiałów łatwopalnych, niebezpiecznych.

Naklejka fotoluminescencyjna może też być zastosowana jako detal zdobniczy ścienny albo podłogowy parkiety taneczne, dyskoteki, scenografie teatralne, kluby, wesołe miasteczka.