Taśmy gumowe

      Możliwość komentowania Taśmy gumowe została wyłączona

Podstawowymi pozytywami taśm z gumy komórkowej są: swobodaw aplikacji, pokaźnywybór: różnorodność, imponujący asortymentprzekrojów, różnorodnośćwymiarów, bogata kolorystyka. Ze względu na właściwości gumy komórkowej EPDM uszczelki wykonane z tego tworzywa są niezwykleelastyczne, łatwodopasowują się do uszczelnianej powierzchni, poddają się naciskowi i powracajądo własnegokształtu po jego ustąpieniu. Są wytrzymałena oddziaływanieozonu i wody. Elastyczność zachowują równieżw temperaturach poniżej zera. Użyty klejpozwala nakorzystnemontaż uszczelek na powierzchniachz materiałów nienaturalnych, lakierowanych, drewnianych, metalowych.

Uszczelki samoprzylepne występują także jako profilowane, czyli w przekroju zamiast prostokąta tworzą kształty (np. profile typu E, P, D). W grupie z uszczelkami prostokątnymi ze względu na ichunikalne cechyznajdują zastosowanie w przemyśle, budownictwie i motoryzacji.
Uszczelki samoprzylepne to najczęściej prostokątne w przekroju pasy wykonane z gumy spienionej EPDM. Dużyasortyment miar i swoboda wykorzystania powodują, ze jest to jedno z najbardziej znanych uszczelnień.

Uszczelki samoprzylepne mają sporo przeznaczeń. Można je mocować wszędzie tam, gdzie sprawdzą się ich właściwości ? wielkości, sztywność, odcień itp. Najczęściej wykorzystuje się je do uszczelniania okien lub drzwi, jako dosyć niedrogi sposób na radzenie sobie z ?uciekającym? przez szpary okien i drzwi ciepłem, co przekłada się na duze rachunki za media.