Klimatyzator do domu letniskowego

      Możliwość komentowania Klimatyzator do domu letniskowego została wyłączona

Wybór klimatyzatora zależy od trzech elementów: możliwości montażowych, kubatury pomieszczeń oraz funkcji dodatkowych. typowe systemy chłodzenia w wersji split wymagają ingerencji w elewację budynku. Trzeba znaleźć właściwe miejsce na moduł zewnętrzny oraz doprowadzić do pomieszczeń instalację z czynnikiem chłodzącym do zasilania jednostek pokojowych.

Zakładając na zewnątrz jednostkę zewnętrzną trzeba pamiętać że poziom hałasu na granicy naszej posesji nie może przekroczyć 50dB. Należy przeliczyć dodatkowo wartości z karty technicznej w zależności warunków zabudowy. Jednostki wewnętrzne klimatyzatora mogą być zamontowane jako ścienne lub sufitowe.

Przykładem takiego urządzenia jestKlimatyzator Saunier Duval grzewczo-chłodzący 6,45/6,45 kW. Moc chłodząca w dużej mierze wynika z kubatury pomieszczenia. Typowo zakłada się wartości na poziomie 80-120 W mocy chłodzącej na m2 przestrzeni użytkowej dla wysokości 2,75m. Ogromny wpływ ma także ilość światła słonecznego a tym samy okna. W lokalach wykorzystywanych prze grupy osób należy także uwzględnić ich ilość oraz moc na poziomie 150-200W od osoby w zależności od charakteru aktywności.

Z opcji dodatkowych warto wybrać funkcję ogrzewania. Nowoczesne klimatyzatory w potrafią skutecznie dogrzewać pomieszczenie w okresach przejściowych a nawet przy lekkiej zimie. Koszt takiego ogrzewania jest dużo niższy niż konwektorami elektrycznymi.