Belki do naczepy

      Możliwość komentowania Belki do naczepy została wyłączona

Układ podwójnej podłogi w TIRze zezwoli w sprytny sposób dostać drugi obszar ładunkowy. Dzięki tej sztuczce można przewieźć na górnym poziomie dodatkowo nawet do dwunastu ton skrzyń. W przypadku załadunku tylko popularnych palet podwaja się dzięki temu rozwiązaniu liczbę miejsc paletowych w aucie. Podczas kursów niewymagających większego załadunku, elementy montażowe całego układu montuje pomiędzy kłonicami z podobnymi otworami, dźwigające dźwigary poprzeczne.

System odstępów miedzy otworami pozwala w razie konieczności określać wysokość następnego poziomu niezależnie w kolejnym przedziale między sąsiadującymi dwoma słupkami.

Uzupełnieniem mogą być listwy wzdłużne pomocnicze, które są delikatniejsze i nie służą do noszenia skrzyń, lecz wyłącznie do unieruchomienia akcesoriów unieruchamiających towar, takich jak przegrody między burtami czy pasy unieruchamiające. Belki pomocnicze montuje się w ceownikach, w które w razie konieczności można zamocować również standardowe deski (drewniane czy aluminiowe).