Mata grzewcza pod terakotę

      Możliwość komentowania Mata grzewcza pod terakotę została wyłączona

Kto z was stojąc gołą stopą na kafelkach nie narzekał na uczucie chłodu.

O ile bardziej przyjemnie by było stać i czuć komfort pod stopami.

Owszem, że istnieje taka szansa. Należy jedynie przed kładzeniem kafelek zamontować matę grzewczą. W owym celu należy zamontować matę grzejną o mocy 100 lub 160 W/m2. O ile przy mocy 100 W/m2 możemy mieć nadzieję na komfort pod stopami o tyle przy użyciu maty grzewczej o mocy 160W/m2 ciepło jest większe. Maty grzewcze Elektra są serwowane w kręgach o szerokości 0,5m. modele o mocy 100W/m2 mają maksymalną długość 24m, co zajmuje 12m2 powierzchni. W przypadku mat grzejnych 160W długość ta zajmuje 20m czyli 10m2 powierzchni. Obie wersje mat grzewczych mogą być produkowane zarówno jednostronnie jak i dwustronnie podłączane. W zestawach można je nabyć również z programowalnym, tygodniowym regulatorem cyfrowym. Sterownik taki umożliwi na precyzyjne zaprogramowanie okresu doby w jakich mata grzewcza ma realnie grzać.

W zestawach mat grzejnych z regulatorami przekazana jest także puszka podtynkowa do regulatora, przewodowy sensor temperatury i odcinek rury karbowanej do ułożenia receptora temperatury posadzki.

Przed zamontowaniem powinno się dokładnie wyliczyć wskazany metraż. Mat grzejnych nie instalujemy pod fragmentami na stale zastawionymi (garderoby, wanna, pralka, kuchenka), można je natomiast położyć tuż pod natryskiem w wersji bez brodzika. Dla prostszego montażu trzeba narysować w skali układ kuchni razem ze istotnymi elementami na trwale zabudowanymi, a następnie zaprojektować zamontowanie maty grzewczej.